laupäev, 24. august 2019

Tõrva II Astronoomiaõhtu

Eelmisel aastal üllatavalt menukaks osutunud Tõrva astronoomiaõhtu tuleb taas! 31. augustil algusega kell 18:00 on Tõrva vallas Patkülas asuvasse looduskaunisse Ala-Vilsi tallu (Vilsi Angus) oodatud kõik täheteaduste huvilised noored, vanemad, vanavanemad, tädid ja onud.

Kõigi jaoks tasuta üritusel vaatame astronoomiateemalisi dokfilme, teeme lõket ja grilli, kütame sauna, supleme tiigis, räägime astronoomiast tõeliste astronoomide juhatusel ja selge ilma korral vaatame oma silmaga läbi teleskoobitoru taevaseid saladusi.

Kuna üritus toimub lageda taeva alla, siis kaasa võtke kindlasti soojad riided, pleedid ja astronoomiliselt hea tuju. Soovi korral võib avarale taluõuele ööbimiseks püstitada ka oma telgi. Pakume ka suupisteid, kuid tõsisemaks kehakinnituseks soovitame kaasa võtta oma grillimaterjali (koha peal grillimisvõimalus).


Ürituse esialgne kava (kellaajad ei ole täpsed):
18:00 - kogunemine ja lõkke süütamine
19:00 - seame üles teleskoobid (võtke kindlasti ka enda oma kaasa)
20:00 - Ahhaa Teaduskeskuse astronoom Margus Aru ja hobiastronoom Viljam Takis näitavad astrofotosid, räägivad hiljutisest Tšiili päikesevarjutusest ja muust huvitavast
21:00 - paneme projektorist mängima käesoleva aasta auhinnatud dokfilmi Apollo 11, mis räägib inimese esimest ja kuulsaimast retkest Kuu pinnale
23:00 - 03:00 - selge ilma korral vaatame teleskoopidega Jupiteri, Saturni, Linnuteed, täheparvi, Andromeeda galaktikat, kaksiktähti ja muud põnevat.
23:00 - pilvise ilma korral vaatame 2017. aasta dokfilmi The Mars Generation, mis räägib uue põlvkonna püüdlusest reisida punasele planeedile

PS: filmid on inglise keeles ja inglise keelsete subtiitritega. Vihmase ilma korral jääb üritus ära.

Tõrva astronoomiaõhtu peakorraldajaks on MTÜ Tähetipp (Tõrva Astronoomiaklubi). Toetavad Tõrva vald, Vilsi Angus ja Pubi Juudas.

Rokem infot: +372 5656 8585 või tahetipp@gmail.com

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar