reede, 19. aprill 2024

Tõrvas saab imetleda taevakehi ööpäev läbi

Eile, 18. aprillil avati Tõrva keskväljakul Jüriöö teatejooksu raames Tõrva Astronoomiaklubi näitus „Tõrvast tähtedeni“. Näitusel näeb valikut astrofotodest, mis on jäädvustatud Tõrva pimedast taevast Tõrva Astronoomiaklubi tehnikaga. Lisaks tuttavale Kuule ja Päikesele, saab näitusel uudistada udukogusid ja galaktikaid.
Näituse avamisel tutvustasid klubi liikmed Taavi Niittee ja Elton Pullerits teleskoopi ning lasid soovijatel piiluda läbi selle kuud. Astronoomiaklubi eestvedajad loodavad, et fotod sütitavad huvi teisteski või vähemalt viivad vaatajad kasvõi korrakski argimuredest kaugemale – rändama universumisse.

Näitus jääb Tõrva keskväljakul ööpäevaringselt avatuks suve lõpuni. Näituse fotod on jäädvustanud Tõrva Astronoomiaklubi liige Taavi Niittee. Tegemist ei ole klubi fotode esmase presenteerimisega - lisaks Tõrva keskväljakule on võimalik paeluvaid astrofotosid imetleda ka Pärnus Pernova loodusmajas.


Artikkel ja fotod pärinevad Tõrva valla kodulehelt: https://kov.torva.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/CqYsyaB83ozk/content/id/40130705?redirect=https%3A%2F%2Fkov.torva.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar